Tapu işlemi kaç gün sürer?

Tapu işlemi kaç gün sürer? Tapu işlemi ne kadar sürer?

Bu yazımızda sizlerle tapu işleminin kaç gün süreceğine ilişkin bilgi paylaşımında bulunacağınız. Bilindiği üzere, ülkemizde kredi oranlarının düşmesi, kamunun konut üretimine girmesi gibi nedenlerle taşınmaz ya da ev, arsa, dükkân gibi gayrimenkullerin alım satımında önemli derecede artışlar yaşanmıştır. Bu durum nedeniyle tapu işlemleri ve Tapu Müdürlüklerinin faaliyetlerinde önemli derecede yoğunluklar yaşanmaktadır.

Tapu işlemi kaç gün sürer

Tapu işlemi için Tapu Müdürlüğüne başvuran kişi işlem yaptırmak için gerekli evrakları hazırlayarak Tapu Müdürlüklerinde mevcut olan sıramatik cihazlarından sıra numarası alarak işlem tesis edebilirler. Bu işlemin süresi Tapu Müdürlüğündeki yoğunluğa göre değişiklik gösterir. Tapu Müdürlüklerinde başvuru şekillerinden başka birisi de online olarak Tapu Müdürlüğünün sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında alınan şifre ve sıra numarası ile işlem yaptırılabilir. Başvuru için Tapu müdürlüğüne gelen kişi evraklarını teslim ettikten sonra süreçle ilgili olarak her aşamada sms yoluyla tapu başvurusunda bulunan kişi bilgilendirilir. Örneğin” 1253 başvuru numaralı işleminize evrak kontrolleri yapılarak başlanılmıştır” şeklinde bir SMS ile tapu işleminizin başladığına dair bir bilgilendirme mesajı alırsınız. İşlemi devam eden ve yapılan başvuru için ikinci bir sms ile şu şekilde bilgilendirilir: “1253 başvuru nolu işleminizle ilgili olarak 1525 TL tapu harcını ve 132 TL döner sermaye ücretini başvuru istem belgesinin arka yüzünde yazan ilgli bankaya yatırarak banka dekont asılları ve nüfus cüzdan asıllarınızla birlikte saat 14:30’da Müdürlüğümüzde imzaya hazır olunur. Randevu saatine uymamanız durumunda imzalarınız bir sonraki iş günü aynı saatte alınacaktır.”

Yukarıdaki açıklamalarda görüldüğü üzere tapu işleminin süresi başvuru şekline bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tapu işleminin ne kadar süreceği ya da tapu işleminin kaç gün sürdüğü konusunda ve başka işlemler hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki diğer yazı ve videolarımıza başvurabilirsiniz.

Tapu işlemi ne kadar sürer, tapu işlemi kaç gün sürer

Incoming search terms:

  • tapu işlemleri kaç gün sürer
  • tapu islemleri ne kadar surer
  • intikal işlemleri ne kadar sürer
  • tapu islemleri ne kadar suruyor
  • tapu kaç günde alınır
  • tapu işlemleri kaç saat sürer
  • tapu işlemi ne kadar sürer
  • tapu islemi kac gun surer
  • tapu almak ne kadar sürer
  • tapuda satış işlemi ne kadar sürer
Tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>